Možno sa zobudíš a bude utorok

Autor: Magdaléna Haľková | 26.11.2013 o 7:00 | Karma článku: 6,19 | Prečítané:  258x

Deň medzi pondelkom a stredou. Počiatočná depresia zo začiatku pracovného týždňa je mierne na ústupe a ten optimistický stred týždňa, vytúžená polnoc jeho polovice je...je ešte ďaleko. Taký deň NIČ. To je utorok.

Možno bude sychravo a každá kvapka mrholenia len dopomáha depresívnym samovražedným myšlienkam u ľudí slabšej meteosenzitívnej povahy. V tom horšom prípade sa ti len vlhkosťou stočia vlasy.

Možno nechal nejaký sused cez noc otvorenú bránu! Teraz vo vašom vchode možno spí pekne prezretý, hypotetický bezdomovec so svojím zmoknutým hypotetickým psom. Obaja vykazujú bujnú spánkovú aktivitu a keď aj nevieš ako a čia nehypotetická končatina to bola, ktorá sa v kŕči natiahla a vbehla do cesty tvojej pravej nohe...stalo sa.

Vykročíš teda do nového dňa nohou ľavou, a to ako homo sapi-sapi vytretý na chodník. Život ťa naučí pozerať sa pod nohy.

Ranné zápchy (akéhokoľvek druhu)...

Utorok začal zle a ty máš neodbytný pocit, že tak bude pokračovať. Nebudem ti to vyhovárať, lebo máš pravdu. V práci sa pokazí čo sa dá. Dokonca sa ti podarí obliať šéfa horúcou kávou a tebe sa v mysli prehrajú všetky tie hollywoodske (v nejakom vesmíre snáď) komédie, v ktorých sa to hlavnému hrdinovi stalo. Neviem čo z toho je horšie.

Šéfom to, samozrejme, nekončí. Pocítiš aká je to smola keď 7/10 kolegýň trpí predmenštruačným syndrómom (ospravedlňujem sa ak patríš k ľuďom, ktorí pociťujú nezvyčajnú frustráciu zo slova menštruácia). Toto je zase jedna z vecí na ktorú ťa ani hollywoodsky priemysel nepripraví.

„Mal by si pozerať viac francúzskych filmov a britských seriálov.“ Toto si zapíšeš do diára vo chvíľke úniku, kedy si využil to, že všetci odišli na obed a tak si sa, v snahe potlačiť nervové zrútenie, rozhodol objednať si do kanclu pizzu. Studenú. So surovým vajcom.

Posledné hodiny v práci zhrniem do odrážok:

.pokazený počítač a vybitý mobil

.mokrá dlážka a ďalší zbytočný dôkaz newtonovho gravitačného zákona

.pomer sa zmenil na 9/10 a tá desiata ťa videla utierať šéfovi kávu z rozkroku

.odtiahnuté auto

 

Cesta MHD domov. Sladký domov. V tebe rastie istota, že sa už nič nemôže stať - vieš predsa, kedy má tvoja manželka svoje dni. CHYBA! OMYL! JAZYK MILEY CYRUS!(aj to bol nešťastný krok) Tvoja manželka má totiž právo na hormonálne výkyvy počas celého trvania výkonu manželstva.

Navyše, keď zistí, že nemáte auto a predvolali vás do školy, pretože váš synátor zosmiešnil riaditeľku v paródii na Gangnam style. Jediné čo ti v tejto situácii napadne je, že vezmeš so sebou do auta cédečko Pink Floydov a dáš mu hudobnú prevýchovu cestou domov.

Potešujúcou správou možno bude, že toto cédečko sa nachádza v izbe vašej dcéry. Menej potešujúce však bude, že tvoje štrnásťročné dievčatko má v šuflíku s cédečkami schované cigarety(auč!).

...tri hodiny plnenia si rodičovských povinností, na ktoré sa vzťahuje informačné embargo...

 

Keď už konečne zaspávaš na gauči (pretože v spálni si dnes nevítaným spoločníkom) a v telke si musíš vybrať medzi Farmou a Vyvolenými...vtedy vybuchneš smiechom. Či chceš alebo nie, máš za sebou jeden produktívny utorkový deň - plný zážitkov, životných skúseností a iných maličkostí. ...popri tom všetkom smiechu, ktorý sa ti hrnie z hrtanu, sa však stále nevieš zbaviť tej ohavne dobiedzajúcej sa myšlienky, že...že čokoľvek sa už dnes stalo, stále to mohlo byť tragickejšie a smutnejšie.

Oveľa smutnejšie.

V tom momente sa rozosmeješ ešte raz, a ešte viac, pri spomienke na to, že si dnes utieral kávu z tých najnevhodnejších možných guliek, ktoré mohli byť kávou obliate.

Možno sa zobudíš a bude štvrtok... Deň medzi stredou a piatkom. Optimistický stred týždňa je už síce za tebou, ale vytúžený posledný pracovný deň je...je ešte pomerne ďaleko.

Taký deň NIČ. Pokojne by mohol mať týždeň dva utorky...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?